AUDUSD – czy spadki mają się ku końcowi?

AUDUSD W1 23.07.2015 www.followfx.pl Teoria Fal Elliotta, opory i wsparcia

AUDUSD W1 23.07.2015

AUDUSD – Wykres W1

Dziś chcę podzielić się z Wami analizą bardzo popularnego rynku, czyli AUDUSD. Rynek bardzo ciekawy, bardzo geometryczny, rysujący czytelne struktury 5-falowe według Teorii Fal Elliotta. Zacznijmy od wykresu W1. Jednym ze scenariuszy jaki można tu zaobserwować to rysowanie przez cenę korekty pędzącej (lub nieregularnej) ABC (kolor zielony). Na szczególną uwagę zasługuje tu fala B z czytelnymi falami abc. Jeżeli ten scenariusz ma obecnie miejsce na AUDUSD to znajdujemy się w fali C całej korekty, a dokładniej w fali 5 jej fali (3). Jako, że fala C korekty pędzącej jest impulsem w korekcie, możemy spodziewać się, że będzie ona 5-falowa. To z kolei oznacza, że przed nami fale (4) i (5), które dopełnią nam falę III. Po niej zaś fale IV i V kończące cały układ 5-falowy fali C (zielony). Innymi słowy, jest dość duże prawdopodobieństwo, że obecne spadki wyhamują tworząc korekty coraz wyższych rzędów, po czym nastąpi zakończenie korekty ABC i powrót ceny do wzrostów.

AUDUSD – Gdzie zakończenie fali C?

Zanim jednak nastąpią wzrosty warto zastanowić się, gdzie można spodziewać się zakończenia fali C. Przed stroną sprzedażową dość silne wsparcia. Zagęszczenie zniesień w okolicach 0,710 – 0,706 jak chociażby 78,6% FB czy 261,8% FII (można tu znaleźć przynajmniej 5 poziomów Fibonacciego). Są to również poziomy, które już wcześniej stanowiły wsparcie (jak chociażby w 2004 i 2006 roku) i opór (rok 2009). Są one dużo lepiej widoczne na wykresie miesięcznym, a więc zachęcam do zerknięcia na wyższe interwały. Zanim jednak cena tam dotrze warto zwrócić uwagę na poziom położony nieco wyżej – 0,721 tu znajduje się 100% fali A (zielony), czyli potencjalne wsparcie dla ceny. Wydaje się całkiem możliwa sytuacja, gdzie cena zamykając kolejne układy 5-falowe będzie konsolidować między wyżej wymienionymi poziomami, a oporem 0,80. Jeśli natomiast mamy do czynienia z korektą nieregularną ABC wyższego rzędu (zielony kolor) to należy oczekiwać, że układ 5-falowy fali C wybije minimum fali A, czyli dołek z października 2008 roku.

Overbalance i TFE na D1

AUDUSD D1 23.07.2015 www.followfx.pl Overbalance, Teoria Fal Elliotta

AUDUSD D1 23.07.2015

Overbalance na wykresie D1 pokazuje trend spadkowy. Wcześniej pisałam, że AUDUSD jest rynkiem bardzo geometrycznym. Tutaj overbalance sprawdza się bardzo dobrze, zaznaczyłam zielonymi prostokątami tylko niektóre korekty podobne do siebie w cenie. Jestem pewna, że wprawione oko widzi ich dużo więcej. Warto poświęcić też chwilkę, aby uważniej przyjrzeć się jak ma się na tym rynku Teoria Fal Elliotta. Aby wykres pozostawał czytelny, nie oznaczyłam wszystkich widocznych układów 5-falowych.


Nie przegap kolejnych analiz par walutowych, surowców, indeksów
Obserwuj bloga na Facebooku, Twiterze lub Google+

Zapisz się do Newslettera FollowFX. Raz w tygodniu otrzymasz podsumowanie wpisów


Dołącz do dyskusji