DAX – Analiza W1

Ostatnie tygodnie wprowadziły dużo zamieszania na rynkach światowych. Niektórzy mówią już o krachu. A jak wygląda sytuacja z technicznego punktu widzenia? Czy można było to przewidzieć  licząc fale i kreśląc linie na wykresie? Jedno jest pewne, spadki były gwałtowne i wcale nie ma pewności, że – pisząc kolokwialnie – jest już po wszystkim. A zatem co na to AT? Co pokazuje nam wykres DAXa?

DAX W1 02.09.2015 www.followfx.pl, Elliott Wave Theory, Fibonacci Numbers, S/R

DAX W1 02.09.2015

Scenariusz Czerwony

W analizie z 26 czerwca przedstawiłam dwa scenariusze, niebieski i czerwony. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że scenariusz niebieski jest nieaktualny. Natomiast według scenariusza czerwonego jesteśmy obecnie w fali IV. Scenariusz ten będzie aktualny aż do momentu, gdy cena nie zejdzie poniżej szczytu fali I, który oznaczony jest na wykresie niebieską linią. Są to okolice 8150 (wartość ta oczywiście może się różnić, jest to uzależnione od danych, jakie udostępnia każdy z brokerów). W momencie przekroczenia przez cenę tych poziomów nie może być mowy o 5-falowym układzie wyższego rzędu. Warto tu zwrócić uwagę na linię trendu, która została poprowadzona po cenach otwarcia i zamknięcia świec, w prawdzie została ona naruszona przez cień ostatniej tygodniowej świecy, ale nie mamy jeszcze zamknięcia (otwarcia) pod linią. Mamy tu wsparcie, które może okazać się skuteczne Fala IV wydaje się zakończona, cena wyrysowała czytelną 5-falową strukturę fali C (widoczne na niższych interwałach). Cena rozpoczyna marsz do góry na fali V.

Scenariusz Niebieski

Jeśli jednak cena dalej będzie spadać, wybije ostatni dołek, (czyli minimum ostatniej tygodniowej świecy),przejdę do scenariusza niebieskiego. Spadki od kwietniowego szczytu okażą się układem 5-falowym, a to wyklucza istnienie zakończonej korekty. Układ 5-falowy oznaczę jako falę A powstającej korekty w fali IV, albo falą 1, która zapoczątkuje 5-falową strukturę spadkową. Ciekawym poziomem, który może okazać się wsparciem dla spadającej ceny (jeśli cena wybije ostatni dołek) i miejscem zakończenia fali A/1 jest 8800. Jest to pełna liczba, a takie zazwyczaj stanowią psychologiczna barierę zarówno dla sprzedających jak i kupujących, ale również miejsce, gdzie występuje zagęszczenie zniesień Fibonacciego. Mamy tam między innymi takie poziomy jak: 41,4% FIII / 78,6% FII. W wariancie niebieskim kluczowym poziomem będzie wsparcie wyznaczone [rzez wierzchołek fali I. Jak wcześniej pisałam, jeśli okolice 8150 zostaną przekroczone rezygnujemy z oznaczeń sugerujących powstawanie fali IV.
Powodzenia

3 komentarze

    • Okolice 8980 są rzeczywiście ciekawym miejscem do zakończenia spadków, chociażby ze względu na poziom fibo – 38,2% FIII. Jednak jeśli będzie tak jak piszesz, wówczas spadki będą 5-falowe, a to oznacza jedno – to nie będzie zakończona korekta. Przechodzimy do scenariusza niebieskiego. Warto obserwować jak zachowa się teraz cena. Powodzenia w tradingu:)

Dołącz do dyskusji