DAX – Jak wygląda sytuacja na wykresie W1 i D1?

DAX W1 26.06.2015 www.followfx.pl

DAX W1 26.06.2015

Dziś chcę się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat rynku indeksu niemieckiego, czyli popularnego DAXa. W mediach często można usłyszeć jak to gospodarka niemiecka rośnie w siłę i jest motorem napędowym całej Europy. A jak wygląda sytuacja pod kątem analizy technicznej? Zacznę od wykresu W1. Mamy tu dwa scenariusze. Scenariusz niebieski pokazuje że obecnie DAX znajduje się w fali 4 fali (3). I tu należy zwrócić uwagę na dwie dosyć istotne rzeczy. Po pierwsze jak wiemy fala 3 w całym układzie 5-falowym nie może być najkrótszą spośród wszystkich fal impulsowych. Jak widać na wykresie cena nie wybiła poziomu, na którym znajduje się 100% F1, znaczy to, że jest krótsza od F1. Wniosek nasuwa się jeden – w takim wypadku fala 5 musi być krótsza niż fala3. Po drugie, według zasady zmienności obie fale korekcyjne nie powinny być takiego samego rodzaju. Fala 2 jest korektą prostą. Czy to znaczy, że nasza potencjalna fala 4 jeszcze nie została zakończona?
Czerwony scenariusz zakłada, że cena obecnie zakończyła już 5-falowy układ fali III, co oznaczać może spadek na fali IV. Korekta ta może być dosyć głęboka i sięgać nawet do szczytu z 2007 roku, który teraz może okazać się istotnym wsparciem.
Na wykresie D1 zostawiłam tylko scenariusz niebieski. Będę zastanawiać się nad jego zmianą gdy cena wybije poziom 10700, na którym znajduje się 100% fali 2. Tutaj bardzo wyraźnie widać falowość fali 3. Wszystko wydaje się jasne i klarowne.

DAX D1 26.06.2015 www.followfx.pl

DAX D1 26.06

Dołącz do dyskusji