EURJPY – ciekawe poziomy na wykresie D1

EURJPY D1 21.10.2015, www.followfx.pl, elliott, wave, Fibonacci number, Overbalance

EURJPY D1 21.10.2015

Zapraszam na analizę EURJPY. Cena na tym walorze znajduje się w bardzo ciekawym miejscu. Wystarczy zerknąć na wyższe interwały (W1 lub MN), aby przekonać się, że cena jest w obszarze, który w przeszłości był wielokrotnie wyzwaniem zarówno dla kupujących jak i sprzedających. Wklejam wykres D1, ale zachęcam do zapoznania się z wykresem W1.

Jeśli cena powędruje nieco wyżej warto zwrócić uwagę na okolice 137,70 – 138,00. Poza dość silnym oporem wynikającym z wyższych interwałów mamy tam zagęszczenie poziomów wynikających z mierzenia Fibonacciego.
Są to m.in.: 61,8% F 2/B, 88,6% F A/1 (czarny), 38,2% F1/A.
Pojawia się tam również 100% FB (zielony prostokąt), czyli dość silny opór wynikający z Overbalance. Wyżej mamy poziom 140,00, który z psychologicznego punktu widzenia może być dużym oporem. Doskonale sprawdzał się jako opór w latach 2003-2005, aby później stać się wsparciem. W 2009 roku był testowany przez kupujących wielokrotnie, jednak nie został pokonany. W tym roku kupujący znów próbowali wybić ten poziom. Niemal cały czerwiec cena znajdowała się w okolicach tego poziomu, ale kupującym znów nie udało się go pokonać. Czy dojdzie do ponownego ataku na ten poziom? Czy zostanie pokonany? Według scenariuszy (niebieski i czerwony) powinniśmy przynajmniej powrócić do szczytów z tego roku. Scenariusz czerwony to rysowanie przez cenę korekty wyższego rzędu, a to oznaczałoby, że oczekujemy wzrostów na fali C. Podobnie ma się sytuacja w scenariuszu niebieskim, gdzie oczekujemy na wzrosty na fali 3.

Jeśli cena zejdzie niżej warto mieć na uwadze poziom 133,50. Okolice tego poziomu tylko w tym roku aż sześciokrotnie stanowiły lokalne wsparcie (cztery widoczne na wykresie). Poniżej kolejny ciekawy poziom, a mianowicie 131,00. W przeszłości cena odbijała się od niego z dużym powodzeniem. Na przełomie marca i kwietnia tego roku mieliśmy tam lokalny opór. Poza tym, mamy tam 100% Fali A (czarny kolor), czyli 100% spadku, jaki miał miejsce między czerwcem a lipcem tego roku.

Dołącz do dyskusji