EURUSD – czyli sytuacja na Edku

EURUSD – Wykres D1

EURUSD D1 26.01.2016 www.followfx.pl EWT, Fibonacci Numbers, s/r

EURUSD D1 26.01.2016

Dziś analiza EURUSD, czyli popularnego Edka. Wielu analityków prognozuje na tej parze duże spadki, dlatego pokusiłam się o scenariusze alternatywne, czyli wzrostowe. Moja analiza wykresu miesięcznego jest jak najbardziej aktualna, para cały czas znajduje się w obszarze silnego wsparcia wynikającego ze zniesień Fibonacciego. Mamy tu również przecięcie ważnych linii trendowych. Warto tu też zwrócić uwagę na podwójny dołek bardzo dobrze widoczny na wykresie D1.
Od maja 2011 roku cena znajduje się w 5-falowej strukturze fali C/. Obecna konsolidacja (trwająca już rok, cena porusza się w obszarze 1200 pkt) to jej fala 4. Tu pojawiają się dwa scenariusze. Niebieski zakłada, że ruch korekcyjny ABC został już zakończony, zaś cena znajduje się w ostatniej już, 5 fali całego 5-falowego układu fali C/. Drugi scenariusz, czerwony, zakłada, że ruch wzrostowy, jaki miał miejsce od marca do sierpnia zeszłego roku to dopiero podfala A całej korekty w fali 4. Tutaj ważnym poziomem jest 1,20, gdzie znajduje się początek fali 1. Na wykresie D1 oznaczyłam go czerwoną linią. Poziom ten może nieco różnić się u różnych brokerów (różne dane). Aby scenariusz czerwony mógł zaistnieć poziom ten nie może zostać wybity przez cenę, gdyż według założeń Teorii Fal Elliotta fala 4 nie może zachodzić na falę 1. Na wykresie zaznaczyłam poziom, gdzie łączą się ze sobą dwa zniesienia Fibonacciego (38,2% F3 i 70,7% F2).

EURUSD – wykres H4

EURUSD H4 26.01.2016 www.followfx.pl EWT, s/r

EURUSD H4 26.01.2016

Wykres H4 EURUSD to rozwinięcie tychże scenariuszy. Jeżeli mamy do czynienia ze scenariuszem niebieskim i obecnie cena rysuje już falę 5 to oczekujemy na strukturę 5-falową spadkową. W fali 5 jej fala 4 może zachodzić na falę 1 (tutaj ten warunek nie ma zastosowania) jednak i tak proponuje obserwować ten poziom, bardzo często stanowi on ważnym obszarem s/r. Po dopełnieniu tejże struktury możemy liczyć na zmianę sentymentu i odzyskiwanie przewagi strony kupującej. Jeżeli natomiast mamy do czynienia ze scenariuszem czerwonym to przed nami 5-falowe wzrosty na fali C, czyli końcowego impulsu fali 4, po niej 5-falowe spadki na fali 5 i dopiero prawdopodobieństwo zmiany sentymentu i długoterminowego trendu na wzrostowy.


Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wpisami dołącz do mnie na facebooku🙂
Zapisz się na Newsletter a nie przegapisz kolejnych analiz par na Rynku Forex.


Dołącz do dyskusji