GBPUSD – analiza wykresu H4

GBPUSD H4 06.09.2015 www.followfx.pl ewt, Fibonacci numbers, sr

GBPUSD H4 06.09.2015

Jeśli przyjrzysz się bliżej analizie z 16 lipca to możesz szybko zauważyć, że jest duże prawdopodobieństwo, iż cena realizuje scenariusz, który zakłada powstanie korekty nieregularnej w fali B/2. Analizę wrzuciłam na bloga niemal dwa miesiące temu, ale jest nadal aktualna. Zakłada ona, że zatrzymanie ceny, jakie ma obecnie miejsce (konsolidacja trwa już dwa miesiące) to rysowanie korekty większego rzędu. W zależności od scenariusza (niebieski lub zielony) jest to korekta B lub 2.

Korekta nieregularna w fali B/2?

W strukturze korekty nieregularnej jej fala c wybija zakończenie fali a (które jest jednocześnie początkiem fali b). Ten warunek został spełniony (choć w dużej mierze zależy to od danych brokera), dołek z 1 czerwca został pokonany. Mogłoby się wydawać zatem, że struktura została zakończona i należałoby oczekiwać wzrostów na fali C/3. Brakuje jednak 5-falowej struktury w fali c tejże korekty nieregularnej. Z tego powodu oczekiwałabym w najbliższym czasie niewielkich wzrostów na fali 4 (czarny kolor), po nich spadków na fali 5. Zakończenie fali 5 oznaczać będzie zakończenie fali c, a co za tym idzie fali B/2 wyższego rzędu.

Jeżeli obecnie znajdujemy się w fali 3 (czarny kolor) fali c to warto zwrócić uwagę na jej strukturę. Jak wiemy, fala 3 (iii) nie może być najkrótszą z fal impulsowych całej struktury 5-falowej. Przyjrzyjmy się zatem bliżej strukturze fali 3. Wziąwszy pod uwagę wydłużenie fali i oraz długość fali iii, należy przypuszczać, że maksimum dla fali v to poziom 1,505 (tam znajduje się 100% fali iii). I to jest najniższy poziom ceny, gdzie należy spodziewać się początku fali 4. A gdzie możemy spodziewać się zakończenia 5-falowej struktury fali B/2? Pierwszym poziomem cenowym, który może stanowić wsparcie dla ceny to obszar między 1,508 a 1,505. Obszar ten oznaczyłam niebieskim kolorem, jak widać są to poziomy, na których już wcześniej reagowała cena. Znajdują się tam również zniesienia Fibonacciego takie jak chociażby 61,8% F A/1, czy 100% RX.

Jeśli cena pokona te poziomy to niżej znajdują się kolejne zagęszczenia zniesień. Są to okolice:
1,495: 70,7% FA/1, 127,2% Fb
1,485: 78,6% FA/1, 127,2 % RX, 141,4 Fb

Overbalance na wykresie GBPUSD obecnie wskazuje na trend spadkowy, jest to fala 2, którą na wykresie oznaczyłam zielonym prostokątem.


Zapraszam do polubienia bloga na Facebooku i Twitterze
A jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi analizami zapisz się do Newslettera🙂


 

Dołącz do dyskusji