GBPUSD – D1 – czy podążamy na północ?

GBPUSD D1 16.07.2015 www.followfx.pl

GBPUSD D1 16.07.2015

Witam na kolejnej analizie. Dziś przyjrzę się bliżej parze GBPUSD. Przypomnę tylko, że wcześniejsze analizy dotyczyły interwału W1 i można je znaleźć TUTAJ.

Wykres D1 obecnie pokazuje trend wzrostowy. Korekta prowadząca trend (zielony prostokąt – Overbalance) nie została wybita, cena zatrzymała się w okolicach jej 88,6%. W związku z trendem wzrostowym więcej uwagi poświęcę na scenariusze wzrostowe. Analizując wykres pod kątem Teorii Fal Elliotta można przypuszczać, że cena znajduje się w fali C fali 2 lub w fali 3, w obu przypadkach oczekujemy dość silnych wzrostów. Warto zwrócić uwagę na „przystanek” jaki cena wyrysowała między 14 maja a 8 lipca tego roku. W tej chwili można przypuszczać, że mamy do czynienia z korektą pędzącą abc (czarny kolor). Bardziej wprawne oko zauważy na zakończeniu fali c całej korekty pędzącej formację świecową, która jest znana jako gwiazda poranna.

Jeżeli jednak cena zejdzie niżej i wybije 100% fali a (innymi słowy wybije nam korektę, która prowadzi nam trend), uznam, że fala B/2 nie jest zakończona, cena nie rysuje korekty pędzącej a korektę nieregularną. A co to oznacza? To oznacza, że cena powinna również wybić początek fali a (więcej o rodzajach korekt można znaleźć TUTAJ). Na wykresie zaznaczyłam dwa poziomy, które mogą stanowić wsparcie i zakończenie fali c’. Na tych poziomach znajdują się przynajmniej dwa poziomy Fibonacciego. Warto zwrócić uwagę na mierzenia RX, cena bardzo często zatrzymuje się właśnie na nich.

Niezależnie od tego, czy na wykresie GBPUSD mamy do czynienia z korektą pędzącą czy nieregularną w fali B/2, to po jej zakończeniu spodziewam się marszu ceny na północ na fali C/3. Jeżeli ten scenariusz się sprawdzi to na jakie poziomy wyżej warto zwrócić szczególną uwagę? Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z falą 2 czy z falą 3 możemy spodziewać się oporu w okolicach 1,64, a następnie 1,66. Spotykają się tam zniesienia wynikające z mierzenia Fibonacciego. Jeżeli zaś zerkniemy z szerszej perspektywy okaże się, że są to poziomy, na których już wcześniej cena reagowała.

Dołącz do dyskusji