Gold – wykres W1 i D1

Gold – wykres W1
Gold W1 12.12.2016 www.followfx.pl

Gold – wykres W1 12.12.2016

Dziś na blogu analiza wykresu W1 i D1 rynku złota. Złoto na wykresie W1 wydaje się być obecnie w korekcie spadków, jakie miały miejsce od września 2011 roku (szczyt na poziomie 1921). Spadki te są 5-falowe (oznaczenia niebieskie). Fakt ten sugeruje, iż jest to fala 1 trendu spadkowego wyższego rzędu, lub też fala A korekty w trendzie wzrostowym wyższego rzędu.

Wzrosty, które zostały rozpoczęte rok temu ( 3 grudnia 2015) to fala, W, czyli pierwsza z fal korekty tychże spadków. Po niej następuje spadek ceny i powstanie fali X, czyli drugiej fali korekty WXY. Rynek obecnie jest w o tyle ciekawej pozycji, iż wydaje się, że fala X została wyrysowana w całości i nastąpi wzrost na fali Y. Innymi słowy jest duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy. Cena jest w obszarze dość silnego wsparcia. To może wzmacniać scenariusz o zakończeniu fali X i zmianę kierunku podążania ceny w najbliższych tygodniach na północ.

Gdzie może zakończyć się fala Y i tym samym cała korekta WXY? Dość ciekawym miejscem wydają się obszary 1550 – 1600. Tam znajduje się 61,8% wszystkich spadków, ale również dość silny opór, gdzie cena kilkakrotnie zatrzymywała się w latach 2011-13. Ważne są również poziomy psychologiczne, czyli pełne wartości ceny. Zanim jednak cena dotrze tak wysoko warto mieć na uwadze wcześniejsze opory. Mam tu na myśli chociażby okolice 1260 (23,6% spadków), 1380 (38,2%), 1400 (41,4%) i 1480 (50%). Oprócz zniesień jakie można zaobserwować w tych okolicach, mamy tu również opory, jakie zostały wyrysowane przez wcześniejsze reakcje ceny.

Gold – wykres D1
Gold D1 12.12.2016 www.followfx.pl

Gold – wykres D1 12.12.2016

Wykres D1 to bliższe przyjrzenie się spadkom jakie mają miejsce w ostatnich miesiącach (od lipca), czyli fali X całej korekty WXY. Jak już wcześniej pisałam, wydaje się, że fala ta ma się ku końcowi. Ciekawym miejscem na jej zakończenie i zmianę trendu na wzrostowy (w fali Y) są okolice 1140. Już teraz cena znajduje się w okolicach dość silnego wsparcia (wykres W1), a 5-falowy układ fali C całej fali X również wydaje się bliski zakończeniu.

W tych okolicach znajdują się również poziomy zniesień Fibonacciego takie jak:

 • ·70,7% fali W,
 • ·200% fali b,
 • ·141,4% fali a.

Czy scenariusz ten ma szansę realizacji? Wydaje się to bardzo prawdopodobne, ale oczywiście czas pokaże, czy mamy tu do czynienia z nadchodzącą zmianą trendu.


Zapraszam do polubienia bloga na facebooku i śledzenia mnie na twiterze
Jeśli podobał Ci się wpis to zapisz się do newsletera, aby zawsze być na bieżąco.


 

2 komentarze

  • Wszystko zależy od sposobu patrzenia na rynek, jedni czekają, inni nie:).
   Dokładnie, do chwili obecnej brak jest formacji odwrócenia trendu, aczkolwiek do zakończenia tygodnia pozostały 4 dni, a więc wszystko może się wydarzyć. Na longi powinno się jeszcze trochę poczekać, chociaż solidne zabezpieczenie pozycji krótkich – według mnie – jest jak najbardziej na miejscu. Jest to oczywiście tylko jeden ze scenariuszy, wszak AT opiera się na prawdopodobieństwie. A co wyrysuje cena, czas pokaże
   Udanych transakcji życzę.

Dołącz do dyskusji