O mnie

Edyta2 150x150Witam na moim blogu:)

Nazywam się Edyta Grabowska. Z wykształcenia jestem marketingowcem, co – nie ukrywam – często pomaga mi w życiu prywatnym. Swoje życie zawodowe związałam z tradingiem, zwłaszcza z tradingiem na rynku Forex. Wszystko rozpoczęło się gdy przeczytałam książkę Steva Nisona: ”Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów”. Od tamtej pory przechodziłam przez etap wskaźników, dywergencji, kaskady średnich i innych narzędzi, które mają pomagać w codziennym życiu tradera. Ostatecznie pozostałam przy Price Action. Jestem przekonana, że informacje potrzebne do efektywnego tradingu zawarte są na wykresie. W myśl idei Analizy Technicznej uważam, że cena odzwierciedla każdy czynnik wpływający na decyzje grających. Jestem zwolenniczką trend followingu (stąd też nazwa bloga :)). Wyznaczając trend korzystam z Overbalance, bardzo prostej i skutecznej metody opartej o zasięgi korekt. Do wyszukiwania miejsc transakcji wykorzystuję Teorię fal Elliotta, Współczynniki Fibonacciego i Formacje Świecowe.

Trading Room

Miałam zaszczyt bycia managerem aż dwóch Trading Room-ów przez niemal rok. Niezwykłe doświadczenie, za które jestem wdzięczna wszystkim traderom biorącym udział w tym przedsięwzięciu. Przekonałam się „na własnej skórze” jak ważną częścią w tradingu jest psychika. Strategia jest ważna, ale to właśnie psychika decyduje o sukcesie lub porażce.

Klub

W ramach projektu edukacyjnego przez 12 miesięcy prowadziłam cotygodniowe spotkania z traderami. Przynosiło mi to wiele radości i satysfakcji. Obserwacja rozwoju Klubowiczów; postępów w drodze do poziomu, który dla każdego z uczestników był satysfakcjonujący; była niesamowitym przeżyciem. Cieszę się, że mogłam choć w małym stopniu przyczynić się do poszerzania przez nich wiedzy. Cieszę się, że mogłam być częścią ich drogi do sukcesu.

ProWebinar

Dzięki projektowi ProWebinar mogłam podzielić się swoją wiedzą. Powstały trzy webinary, podczas których opowiadam o mojej ulubionej metodzie wyznaczania trendu, czyli o Overbalance. Zostałam również zaproszona do prowadzenia cotygodniowych Spotkań z Ekspertami Giełdowymi. Przez trzy miesiące spotykaliśmy się regularnie w każdy poniedziałek. Miałam przyjemność poznać osoby z „najwyższej półki” naszego polskiego świata analizy i inwestowania, jak Pawła Danielewicza czy Alberta Rokickiego. Praca z każdym z Ekspertów była dla mnie dużą frajdą. No i co tydzień mogłam przekonać się jak dużą i silną społeczność tworzymy my, traderzy:)

Blog

Rynki finansowe i trading to moja pasja, poświęciłam się temu całkowicie. Dlatego lwia część wpisów to właśnie sposób, w jaki analizuję wykresy. Jednak wiedząc, że wykres i strategia to nie wszystko, niektóre z wpisów będą dotyczyły rozwoju osobistego oraz rzeczy, które mnie zaciekawiły, zainspirowały, pomogły…

Bardzo Ci dziękuję za odwiedziny i poświęcony czas. Jeśli chcesz zadać mi pytanie, albo po prostu przywitać się, napisz do mnie na adres: edyta@followfx.pl.

Znajdziesz mnie również tutaj :):                

Pozdrawiam serdecznie,
Edyta