Overbalance a dane ekonomiczne (VIDEO)

 Overbalance a dane

Overbalance a dane

Overbalance a dane ekonomiczne

Krótkie Video, które pozwoli mi na wyczerpującą odpowiedź na ciekawe pytanie jednego z czytelników bloga. Zazwyczaj na pytania odpowiadam mailowo i nie dzielę się z tym na blogu, jednak tym razem postanowiłam to zmienić. Temat jest na tyle ważny i ciekawy, że warto, podzielić się tym ze wszystkimi zainteresowanymi. Pisząc ten wpis i robiąc screeny zdałam sobie sprawę, że w tym wypadku dużo lepiej sprawdzi się krótkie nagranie video, gdzie na platformie pokażę konkretną sytuację. Pytanie brzmi: „(…) jak radzi sobie Overbalance w trakcie danych ekonomicznych?”. Jest to o tyle ciekawe, że większość traderów przed danymi woli nie zagrywać i z boku przyglądać się rozwojowi sytuacji. Ja też należę do tego grona, ale co w przypadku, gdy mamy już zlecenie na rynku? Czy metoda prostokątów może być pomocna? Zapraszam na krótki film, bo warto go obejrzeć.

Overbalance a impulsy

Warto podkreślić jedną rzecz, a mianowicie fakt, że Overbalance to nie tylko wyznaczanie trendu na wyższym interwale i nie tylko porównywanie ze sobą zasięgów kolejnych korekt. Metoda ta bardzo dobrze sprawdza się w odniesieniu do ruchów impulsowych, co bardzo dobrze widoczne jest na wczorajszym wykresie pary USDCAD. 100%, czy też 1 do 1 (1: 1) to poziom, który z dużym powodzeniem można stosować nie tylko do podejmowania decyzji o wejściu w pozycję, ale może też być czynnikiem wspomagającym decyzję o wyjściu z rynku, bądź też odpowiednim zabezpieczeniu pozycji i częściowych zysków wypracowanych przez transakcję.

Overbalance a transakcje

Podczas nagrania nie tylko odpowiadam na pytanie, ale również pokazuję konkretny przykład z rynku USDCAD. Ale to nie wszystko, wielu z czytelników pyta, kiedy podzielę się swoimi transakcjami. W nagraniu pokazuję gdzie zagrałam i tłumaczę, dlaczego zdecydowałam się na wejście w rynek. Para dolarów jest obecnie w miejscu, gdzie tak naprawdę nie wiadomo, czy nastąpił już koniec długookresowych wzrostów, jakie mają miejsce od niemal pięciu lat, czy jest w trakcie rysowania korekty, aby po jej wyrysowaniu wrócić do trendu wzrostowego. Wczoraj zajęłam pozycję długą, decyzję podjęłam w oparciu o poziom wsparcia, teorię fal Elliotta i powstałą formację świecową. Zapraszam do obejrzenia nagrania.

Dołącz do dyskusji