Ropa Brent – Wykres H4

Ropa Brent H4 19.07.2015 www.followfx.pl

Ropa Brent H4 19.07.2015

Witam na kolejnej analizie. Dzisiaj wykres h4 Ropy Brent. Analiza wyższego interwału znajduje się TUTAJ. Warto na nią zerknąć przed zapoznaniem się z tą analizą.

Skupię się przede wszystkim na scenariuszach spadkowych. Zrobię tak przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze – overbalance – jak widać na wykresie powyżej Ropa jest obecnie w trendzie spadkowym (zielony prostokąt). Po drugie, scenariusze te są kontynuacją tego, co można zaobserwować na wyższych interwałach (poprzednia analiza).

Jeśli analiza z 27 czerwca jest słuszna to wzrosty, jakie miały miejsce od początku tego roku do pierwszej połowy maja są korektą prostą ABC w fali (4). Bardzo czytelny układ jej fali B (korekta prosta z korektą prostą w b) oraz fali C (5-falowy układ pokazujący zmienność korekt: w fali 2 korekta płaska i w fali 4 – prosta). Korekta wydaje się już zakończona, a obecne spadki to część fali (5). Cena wyrysowała już falę 1, 2 i 3 fali (5), obecnie znajdujemy się albo w fali 4 albo już w 5. Warto zwrócić tu uwagę na obecny szczyt fali 4. Cena zatrzymała się na dwóch geometriach (38,2% F3 i 78,6% F2 – chociaż prawdopodobnie jest tam tych geometrii więcej) i na lokalnym oporze, czyli na poziomach, na których już wcześniej cena reagowała.

Pozostaje kwestia fali 5. Tutaj zaznaczyłam dwa scenariusze. Pierwszy z nich, niebieski zakłada wydłużoną falę 5, która zakończy całą falę (5) i tym samym będziemy oczekiwać zmiany kierunku. Drugi scenariusz, czerwony, to zamknięcie obecnego układu 5-falowego jako fali 1 fali (5). W okolicach 52,60 znajduje się lokalne wsparcie, tu cena może odreagować spadki rysując falę 2 (czerwoną). Przypominam, że fala (5) to nic innego jak część fali C korekty większego rzędu, a więc po jej zakończeniu można spodziewać się dość dużych wzrostów. Ale zanim to nastąpi chętnie zobaczyłabym wybicie dołka z 13 stycznia, które potwierdziłoby falę (4)

Ropa Brent H4 19.07.2015. Overbalance www.followfx.pl

Ropa Brent H4 19.07.2015. Overbalance

Na zakończenie coś dla tych, którzy jeszcze nie są przekonani do faktu, że 1:1 naprawdę występuje na rynkach. Wykres h4 Ropy Brent pokazujący same korekty z ostatniego okresu, warto zwrócić uwagę na ich wielkość. Od listopada zeszłego roku do dnia dzisiejszego mamy aż 9 podobnych do siebie w cenie korekt. Rynki wykazują bardzo dużą geometryczność, wystarczy wprawione oko, aby to dostrzec.

Udanych trejdów życzę:)


Zapisz się do Newslettera bloga i zyskaj dostęp do  2 zapisów Video o Overbalance

Obserwuj bloga na Facebooku i Twitterze, bądź na bieżąco ze wszystkimi analizami blogowymi:)

Dołącz do mnie na Google+, a zawsze będziesz informowany o nowościach na blogu:)


 

Dołącz do dyskusji