USDCAD – Analiza D1

Szybkie spojrzenie na dzienny wykres USDCAD, czyli dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego. Spadki, które trwały od początku roku zostały zahamowane, wytworzyła się 5-falowa struktura, którą można nazwać falą 1 lub falą A (czerwień). W obu przypadkach czekamy na utworzenie się korekty ABC (kolor czarny).

USDCAD D1 22.09.2016 www.followfx.pl Fibonacci, Fale Elliotta,

USDCAD D1 22.09.2016

Wzrosty trwające od trzech tygodni to według mnie korekta wcześniej wspomnianych spadków. Jej fala A zatrzymała się w bardzo ciekawym miejscu, a mianowicie na lokalnym oporze, gdzie już wcześniej cena reagowała, znajduje się tam również 23,6% zniesienia całego ruchu spadkowego i psychologiczny poziom 1,30. Fala B to korekta płaska, której fala c została zakończona w miejscu zetknięcia się trzech zniesień Fibo (50%a, 61,8%b, 100%irx). W chwili obecnej mamy do czynienia z ostatnią już falą korekty, falą C.

Maksyma dwóch ostatnich świeczek to okolice, które już wcześniej tworzyły opór bądź wsparcie, to również miejsce dwóch zniesień wewnętrznych ( 70,7% FA i 161,8% FB). To (plus 5-falowa struktura fali C dobrze widoczna na niższych interwałach) mogłoby sugerować zakończenie fali C całej korekty ABC i powrót do trendu spadkowego. Jeśli jednak fala C nie jest jeszcze zakończona to warto obserwować poziom nieco wyżej, w okolicach 1,3270 – 1,3320, jest to silny obszar s/r (warto zerknąć na wyższe interwały). Spotykają się tu również zniesienia wynikające z mierzenia Fibonacciego, między innymi: 38,6% fali A/1, 223,6% FB i co ciekawe 100% FA, czyli 1:1. Po zakończeniu fali ABC (czarny kolor) powinien nastąpić dość silny spadek na fali C/3 (kolor czerwony).

Dołącz do dyskusji